The Axis Group
 

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It’s easy. Just click “Edit Text” or double click me to add your own content and make changes to the font. Feel free to drag and drop me anywhere you like on your page. I’m a great place for you to tell a story and let your users know a little more about you.

This is a great space to write long text about your company and your services. You can use this space to go into a little more detail about your company. Talk about your team and what services you provide. Tell your visitors the story of how you came up with the idea for your business and what makes you different from your competitors. Make your company stand out and show your visitors who you are.​

Představení společnosti

C Corporate Finance s.r.o. ("CCF")

je poradenská firma využívající dlouhodobé a jedinečné zkušenosti zaměstnanců z oblasti corporate finance. Jsme schopni splnit širokou škálu poradenských úkolů. Zaměřujeme se především na středně velké transakce a klademe důraz především na vysokou kvalitu poskytovaných služeb, požadovanou míru individualizace, kreativní poradenství a realizaci.

Hlavními oblastmi poradenství jsou:

  • M&A poradenství;

  • Poradenství při získávání dluhového a akciového kapitálu;

  • Tržní ocenění firem a jejich částí;

  • Poradenství při tvorbě hodnoty v privátních a rodinných společnostech

Společnost CCF úzce spolupracuje se skupinou Conseq a rozšiřuje tak portfolio svých služeb i směrem k oblasti investičního managementu.